شستشوی نمای ساختمان بدون نیاز به داربست – پیچ و رولپلاک سنگ نما

شستشوی نمای ساختمان و نماشویی که امروزه با بکارگیری دستگاه های واترجت که در واقع به عنوان شوینده فشار قوی آب قادر است که انواع الودگی را بشویید در این دستگاه منحصر بفرد آب شهری با فشار بسیار بالا در حدود ۲۰۰بار فشار از نازل آن خارج شده و برروی سطح موردنظر می پاشد و با این کار هر نوع الودگی و کثیفی را از روی سطح مورد نظر می آلاید.
ازاین روی برای شستشوی نمای ساختمان با دستگاه واترجت میتوان برای شستشوی نمای سیمانی ساختمان ، شستشوی نمای آجری ساختمان . شستشوی نمای کامپوزیت ساختمان ، شستشوی نمای شیشه ای بنا ، شستشوی نمای سنگی ابنیه وشستشوی کلیه سطوح نمای ساختمان ها و بناهای رایج استفاده نمود.

امروزه نماشویی ساختمان با توجه به آلودگی های محیط شهری و همچنین پایین بودن کیفیت سنگ نمای ساختمان ها و مصالح بکار گرفته شده در نما امری لازم و ضروری می باشد تا بتواند بصورت دوره ای نمای ساختمان را پاکیزه نگهدارد.

حتی در ساختمان های نوساز نیز دیده شده است که پس از اتمام کار به دلیل باقی ماندن سیمان در زمان سنگ کاری نیز نمای ساختمان جذابیت خود را ازدست داده و باید شستشوی نما برای این ساختمان ها نیز صورت پذیرد.

از جمله مزایای شستشوی نمای ساختمان ترمیم سنگ نمای بناهایی است که در طول سالیان ترک خورده و در حال از بین رفتن می باشند.

شستشوی نما را نباید به تعویق انداخت چرا که آلودگی های موجود در هوا به تدریج در سنگ نما نفوذ کرده و موجب ریزش آن می شود و هزینه ای بعدی ترمیم سنگ نما بسیار گرانتر از نماشویی دوره ای آن خواهد بود.

شستشوی نمای ساختمان واترجت

شستشوی نمای ساختمان واترجت

دلایل و عوامل شستشوی نمای ساختمان

همانطور که پیشتر گفته شد عامل اصلی میزان بالای آلایندگی محیط در فضای شهری است که سلامت نمای ساختمان را به خطر می اندازد.
لزوم شستشوی نما برای تمامی ساختمان های ویلایی و برج های مسکونی به سبب زیباسازی بنا و حدف دراز مدت آن بنا می تواند بسیار پر اهمیت باشد.این امر توسط تیم مجرب نماشویی افق ارتفاع جم با بکار گیری انواع تجهیزات روز دنیا در تهران و کرج می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

دلایل شستشوی نمای ساختمان

دلایل شستشوی نمای ساختمان

انواع روشهای نماشویی و مراحل کار

روش اصلی شستشوی نمای ساختمان توسط دستگاه واتر سند بلاست و یا همان سندبلاست یا واتر جت و دیگر تجهیزات مرتبط می باشد که باتوجه به نوع و وضعیت موجود بنا به یکی از روش های زیر شستشوی نما صورت می گیرد:

 • شستن نما با استفاده از داربست
 • نماشویی با طناب
 • شستشوی نمای ساختمان با کمربند محافظ

داشتن تخصص بالا در امر نماشویی به دلیل سختی بسیار زیاد این کار و لزوم تجربه بالا برای حفظ امنیت بسیار مهم می باشد در این روش ها می توان با استفاده از داربست و کمربند محافظ امنیت مراحل نماشویی را بالاتر برد.

نماشویی ساختمان در تهران و کرج

تیم شستشوی نمای ساختمان افق ارتفاع جم با بالاترین کیفیت آماده ارائه خدمات به شرکت ها ، موسسات و منازل می باشد. کارشناسان و متخصصین با بیشن از صدها نمونه کار انجام شده در کرج ، شهریار و تهران و شهرهای حومه آن می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند.

تکنیکهای شست شوی نما

سه روش اصلی در نماشویی ساختمان به کار گرفته می شود:

 • شستشوی با آب به دلیل عدم کثیفی و جرم زیاد در نما
 • شستشوی نما با آب و سیلیس که می توند جرم های و لکهای سخت را پاک نماید
 • شستشوی سنگ نما با اسید برای زدودن ماسه و تمیزی سنگ گرانیت نما استفاده می شود.
تکنیکهای شست شوی نما

تکنیکهای شست شوی نما

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

موضع مهم دیگر در نمای ساختمان نگهداری مناسب سنگ نمای ساختمان می باشد که از روش پیچ و رولپلاک نما جهت ثابت نگاه داشتن و محکم کردن سنگ به بنای ساختمان استفاده می شود.
در واقع پیچ و رولپلاک سنگ نما تنها راه ممکن برای جلوگیری و سقوط سنگ در طول زمان می باشد البته باید توجه کرد که بعد از استفاده از پیچ و رولپلاک نما روی آن را با بتونه ای مخصوص پوشانده و با این کار جذابیت نما را حفظ کرد.

قیمت و هزینه شستشوی نما

تعرفه نماشویی به موارد بسیاری وابسته می باشد که دراینجا به آنها اشاره خواهیم کرد ولی در اکثر مواقع بازدید در محل برای تخمین هزینه نماشویی لازم خواهد بود.

موضوع اصلی ارتفاع ساختمان می باشد که روش انجام کار و به دنبال آن هزینه شستشوی نمای ساختمان را مشخص می کند چرا که در ساختمان های کوتاه تر می توان از داربست استفاده کرد ولی در ساختمان های بلند باید از طناب (راپل) برای این کار بهره گرفت.
نوع سنگ نما نیز در تعیین قیمت نماشویی اثرگذار بوده است چرا که با توجه به نوع مصالح بکار گرفته شده مواد مناسب شست و شوی نما نیز مشخص و هزینه آن اعلام می گردد.
از جمله موارد دیگر در دسترس بودن آب و برق سه فاز در محل ساختمان بسیار مهم بوده و همچنین میزان کثیفی و عمر سنگ های بنا نیز در تعیین قیمت شست شوی نما تاثیر می گذارد.
ازجمله موارد موثر دیگر در قیمت نماشویی بحث ترمیم سنگ های قدمی خواهد بود که در صورت لزوم می توان آنها را تعویض نمود که همین مورد بر هزینه اجرای کار تاثیر گذار بوده و باید به توافق کارفرما این مورد در محل بررسی و تصمیم گیری شود.
کارفرما باید به این نکته توجه کند که هزینه شستشوی نمای ساختمان و حتی قیمت پیچ و رولپلاک نما بسیار بصرفه خواهد بود چرا که این امور ضروری بوده و باعث تمیزی و زیبایی نمای ساختمان به جهت شستشو با مواد مناسب و از طرفی محکم شده سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک به بقای بنای بسیار کمک میکند.

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

کاربردی ترین روش شستشوی نمای ساختمان که متخصصین امر با استفاده از طناب های مخصوص و مواد شوینده ویژه و بدون استفاده از داربست اقدام به شستشوی نما و یا پیچ و رولپلاک سنگ نما می کنند. البته بالابرهای ویژه نیز در ساختمان های کوتاه می تواند جایگزین خوبی برای داربست باشد.

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

پولیش در نماشویی ساختمان

موضوع پولیش در شست و شوی نمای ساختمان موضوعی است که در اکثر پروژه های شرکت مورد استفاده قرار می گیرد که در اینجا اطلاعات لازم در این خصوص به مشتریان و کارفرمایان محترم داده می شود.

پس از شستشوی نما با استفاده از پلیش مخصوص که یک نوع ماده پلیمیری ویژه ای می باشد بروی سنگ نما زده می شود تا ضمن براقیت و درخشندگی نما مانع از نفوذ ریزگردها و آلودگی ها به سنگ ها شود و بتواند حدود ۲ تا ۳ سال هم زیبایی و هم سلامت سنگ نما را حفظ مند.

بعد از اتمام کار شستشوی نمای ساختمان با دستگاه سند بلایت نماشور در این مرحله با توجه به نوع نما از پولیش استفاده کرده که موجب زیبایی بسیار زیاد آن خواهد شد.

تکنولوژی دیگر شستشوی نما استفاده از نانو مواد ها می باشد که در این روش نماشویی با نانو هدف ضد نفوذ کردن نمای ساختمان و تاثیرگذاری بالای آن در عمر سنگ بناست در حالی که شستشوی نما با پولیش برای زیبایی و براقیت آن استفاده می شود.

تیم حرفه ای افق ارتفاع جم در روش پولیش کردن سطح نما و یا در ارائه خدمات شستشوی نما با مواد نانو بهترین کیفیت را برای کارفرمایان عزیر به ارمغان می آورد که هزینه شستن نما در برابر آن کم اهمیت خواهد بود.

هزینه و قیمت پیچ روپلاک سنگ نما

جنس و مقدار پیچ و رولپلاک مصرفی در هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما تاثیر گذار است.

روش اجرا استفاده از داربست در اجرای پیچ و رولپلاک نما بر قیمت آن اثر میگذارد.

برق سه فاز و بتونه کاری پس از اتمام مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان و مواد لازم برای یکدست کردن و یکنواختی سنگ نما در صورت لزوم پپ خواست کارفرما قیمت را تغییر می دهد.

موارد دیگر نیز در بازدید حضوری از محل بررسی میگردد و نهایتا قیمت و هزینه پیج و رولپلاک سنگ نما مشخص می شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نم

پیچ و رولپلاک سنگ نم

دلایل پیچ رولپلاک نمای ساختمان

درصورتی که سنگ نما به درستی محکم نشود در می تواند سقوط کرده و عواقب خطرناکی را ببار آورد لذا با استفاده از پیچ و رولپلاک مخصوص سنگ ها را در نما محکم کرده و مانع سقوط آن می شوند.

تیم حرفه ای ما با تجربه بسیار زیاد در استفاده از انواع پیچ و رولپلاک سنگ نما مناسب ترین قیمت ها را به شما ارائه می کند و مانع از هزینه بر شدن این امر برایتان می گردد.در واقع بهترین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما را از ما بخواهید.

در شتشوی نمای ساختمان استفاده مناسب از داربست و یا بالابر در ساختمان های کوتاه می تواند ضمن افزایش امنیت می تواند منجرب به اجرای مناسب تر عملیات نما شویی نیز بشود البته تصمیم درانتخاب نماشویی بدون داربست و یا با دربست به عهده کارفرما خواهد بود.

انواع نمای ساختمان

در مراحل اجرای شستشوی نمای ساختمان نوع نما بسیار مهم بوده که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم.

نمای شیشه ای یا فریم لس

نمای شیشه ای امزوه از نماهای بسیار زیبا در صنعت ساختمان میباشد که در این نمای فریم لیس به دلیل یک دست شدن ظاهری نما زیبایی بسیار را برای بنا به همراه دارد در شستشوی نمای ساختمان های شیشه ای استفاده از راپل و طناب و در زمانهایی داربست و بالابر نیز استفاده می شود.

طراحی های متفاوتی در بخش معماری ساختمان ممکن است نمای فریم لس را پیاده سازی کند ولی چگونگی طرح و اجرای نما در شست شوی نما تاثیری نخواهد داشت.

نمای کامپوزیت در ساختمان

در نمای کامپوزیت به دلیل استفاده از ورق آلومینیوم در طرح ها و رنگ های گسترده می توان نماهای زیبا و سبکی را اجرا نمود که ضمن خاص بودن طرح و زیبایی آن اجرای بسیار راحت تر و سریعتری نیز دارد.شست شوی نمای کامپوزیت باید بصورت سالانه صورت گیرد تا کیفیت نما حفظ شود.

نمای سنگ در ساختمان

این گونه نما های که سابقه و قدمت طولانی در ساختمان سازی دارند ضمن داشتن تنوع بالا در رنگ و جنس سنگ از مقبولیت عمومی برخوردار است سنگ های متنوعی همچون گرانیت ، رومب ،تراورتن و دهبید مورد استفاده قرار میگیرد.

این گونه سنگ ها بعد از مدتی به دلیل آلودگی هوت به تدریج باا ازدست دادن کیفیت خود آلوده شده و باید شستشوی نما انجام شود در مواردی نیز به دلیل سستس سنگ نیاز به محکم شدن آن توسط پیچ و رولپلاک سنگ نما احساس می شود.

نمای ماسه شسته طرح دار

در این نوع از طرح نما مجری با استفاده از مخلوط ماسه شسته شده و سیمان سیاه و یا سفید با استفاده از سنگ ریزه و پودر سنگ در رنگهای متنوعی همچون قهوه ای ، سفید ، نارنجی و حتی قرمز با استفاده از مصالح مخوص و فوم ویژه ای آن را پیش از اجرای نما برروی سطح بنا می کشند و طرحی ویژه برروی نمای ساختمان ایجاد می شود.

در اینگونه نماها پس از مدتی به سبب باران های اسیدی به دلیل آلودگی موجود در هوا ماسه شسته با ازدست دادن کیفیت خود زیبایی خود را نیز از دست می دهد که برای بهبود آن لازمم است نماشویی ساختمان اجرا گردد.

نمای استر شده یا رنگ شده

در اینگونه اجرای نما بعد از سیمانکاری نماو در نماهای سیمانی که پودر سنگ نیز در آنها استفاده شده است رنگ های متنوعی را در طرح های مختلف برروی نما می پاشند که این نمای استر شده نیز پس از آلوده شدن در گذر زمان باید شستشوی نمای ساختمان اجرا گدد تا به زیبایی قبلی خود برگردد.

نمای کاشی طرح دار یا نمای سرامیکی

در ساختمان های بسیاری به جای استفاده از سنگ برای داشتن زیبایی و ظرافت بیشتر از کاشی های طرح دار ویژه و یا سرامیک های متنوع استفاده می کنند ولی همواره این نما ها نیز برای پاک شدن آلودگی های سطحی و لکه هایی که برروی آنها می افتد لازم است نماشویی شوند تا زیبایی قبلی خود را بازیابند.

نمای اجری و شستشوی نمای آجری

شاید بتوان قدیمی ترین سبک احرای نما را استفاده از آجر در نما دانست که درنگها و طرح های مختلف در نماسازی ساختمان ها اجرا می شود.در حال حاظر نیز استقبال از نماهای آجری در بنا خا دیده می شود.
در حالت کلی آجر معمولی ویاآجر نسوز که رنگی قرمز دارند در نماسازی ساختمان اجرا می شوند.

مشکل عمدی نما های آجری نفوذ آلاینده های محیطی در آن می باشد باران های اسیدی ضمن از بین بردن کیفیت آجر رنگ و زیبایی آنرا نیز تحت تاثیر می گذارد که برای بازیافت زیبایی مجدد نما لازم هست نماشویی توسط مواد نانو و سلیس ویژه ی اجرا شود.

شستشوی نمای آجری

شستشوی نمای آجری

برای شستشوی نماهای آجری تنهای عاملی که می یتواند بطور کامل موجب ماندگاری نمای آجری شود استفاده استفاده از نماشویی ساختمان با مواد نانو می باشد که بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت.

در این زمان استفاده از واترجت برای شستشوی نمای ساختمان در کنار داشتن دسترسی مناسب به آب و برق سه فاز لازم و ضروری است.

متخصصین افق ارتفاع جم با سالها تجربه در زمینه شستشوی نمای ساختمان و پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان و حتی کف سازی و رنگرزی نما و نقاشی نمای ساختمان در محا حاضر شده و به شما راهنمایی ها و مشاوره های لازم را خواهند داد.

خدمات ویژه نماشویی ساختمان

 • نماشویی در کرج، تهران، شهریار و حومه تهران
 • خدمات نماشویی بدون داربست در کرج و تهران
 • شستشوی نما با طناب و استفاده از راپل
 • نماشویی با بالابر و داربست و یا بدون داربست
 • ارائه بهترین قیمت نماشویی ساختمان در تهران
 • بهترین قیمت نماشویی با بالاترین کیفیت
 • نماشویی با مواد نانو و سلیس
 • پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساخمان
 • شستشوی نمای ساختمان در همه مناطق ۲۲ گانه تهران
 • پیچ و رولپلاک سنگ نما توسط پیچ گالوانیزه 6.5 سانتی متری و بتونه مخصوص و رنگ آمیزی پشت پیچ بصورت دسترسی با طناب و بدون داربست
 • نماشویی منطقه ۱،منطقه ۲، منطقه ۳، منطقه ۴، منطقه ۵، منطقه ۶ و …
 • شستشوی نمادر محله ای پاسدارن ، شریعتی ، جردن ، میرداماد ، تجریش ، ولیعصر ، زعفرانیه ، دروس ، گاندی ، آفریقا ، رسالت ، تهران پارس، تهران سر ، نیایش ، مرزداران و …
 • شستشوی نمای ساختمان در شمال تهران ، غرب تهران ، شرق تهران ، مرکز و جنوب تهران
 • نما شویی با واتر جت و دستگاه های پیشرفته شستشوی نما
 • پیچ رولپلاک نمای ساختمان با بهترین قیمت
 • شستشوی و پاک سازی نمااز هرگونه کیفی ، جرم ، لکه و … بروی نمای ساختمان با استفاده از پولیش و نانو مواد.
 • شستشوی تمامی نماهای آجری ، شیشه ای و فریم لس ، سنگ ، سرامیک ، کاشی طرح دار و کامپوزیت و غیره با دستگاه سندبلاست سه فاز و دستگاه واتر جت و مواد نانو
 • خدمات تخصصی نمای ساختمان های بلند و مرتفع بدون نیاز به داربست
 • شستشوی نمای ساختمان سیمانی با استفاده از مواد نانو به همراه گارانتی شرکت بیمه ایران ) توسط دستگاه 4200 PSI توربو جت آب و حلال .
 • شستشوی نما با توسط آب یونیزه شده (آب صد در صد خالص) به روش ROPE ACCESS و یا دسترسی با طناب
 • واترجت نما توسط دستگاه 3000 PSI توربو
 • نماشویی کامپوزیت و شیشه ای (فریم لس،کرتین وال و …) توسط مواد آنتی داست (Anti dudt) نانو
 • رنگ آمیزی نمای ساختمان توسط رنگ های مالتی کالر نانو با خاصیت آنتی استاتیک و رنگ های واتر بیس با خاصیت آب گریزی و غبار گریزو همچنین رنگ ساینو اکریلیک با خاصیت مقاومت بالا دربرابر uv بدون استفاده از داربست به روش دسترسی با طناب بصورت ROPE ACCESS

دستگاه شستشوی نما

دستگاه های شستشوی شیشه و نما های فریم لس که در ساختمان های مرتفع مورد استفاده قرار میگیرند عموما طراحی خلاقانه ای داشته و در واقع عملبات سخت و هزینه بر شستشوی نما در ارتفاع را با فراهم آوردن امنیت بیشتر آسان تر و امکان پذیر تر می کنند.

در زمانی که شیشه های نما در ارتفاع بالایی قرار میگیرد شستشوی نما به سادگی امکان پذیر نبوده و باید توسط دستگاه شستشوی نما صورت گیرد چرا که روش های سنتی عموما پر هزینه و نیاز مند وقت و انرژی بسیاری می باشد.

شرکت افق ارتفاع حم با استفاده از دستگاه های مکانیزه شیتشوی نما به بهترین شکل با استفاده از سیسنم فیلتراسیون آب که املاح موجود در آن را می گیردد آب خالص را به بالاترین سطح نمای ساختمان پمپ می کند و با بکار گیری برس ها و تی لاستیکی ، پدهای ویژه و کاردک مخصوص آلودگی هارا از روی سطوح پاک می نمایند.
شستشوی نما با دستگاه های مکانیزه امری ضروری در ارائه کیفیت بهتر و هزینه پایین تر می باشد که ضمن سازگاری بیشتر با محیط زیست آثار مخربی نیز باقی نخواهد گذاشت.

دستگاه نماشوی واتر جت

دستگاه نماشوی واتر جت

بخش از کلمات کلیدی مرتبط:

نماشویی در کرج,قیمت و تعرفه نماشویی,پیچ رولپلاک سنگ,,نماشویی با داربست,پیچ رولپلاک سنگ نما در تهران و کرجنماشویی,نماشویی ساختمان,نماشور,نماشویی در تهران,نما شویی بدون داربست,نماشویی ساختمان با طناب,شست شوی نما

شستشو نمای ساختمان با واتر سند بلاست:

فرایند سند بلاست نما هنگامی برای شستشوی نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد که سطوح آن دارای رسوب و جرمی بسیار زیاد و سخت شده باشد که نتوان به تنهایی با دستگاه واترجت آنرا شستشو داد.
ترکیب آب و سیلیس: برای نماشویی ساختمانهای آجری ، نماشویی بناهای سنگی ، نماشویی ابنیه های رومی ، شستشوی نمای ساختمان سیمانی و تمامی سطوح منجرب به ماسه زدایی ، رسوب زدایی ، رنگ برداری از سطوح ، زنگ زدایی نمای ساختمان می شود.

در شستشوی نمای ساختمان همواره استفاده از تجهیزات جدید در کنار تیم حرفه ای با سابقه نما شویی بنا می تواند بسیار پر اهمیت بوده و نتیجه کار را در نمای شستشوشده ساختمانها و بناها مشاهده نمود.

در ادامه فعالیت حرفه ای تیم شرکت افق ارتفاع جم را در شستشوی نمای ساختمانهای بلند مرتبه مشاهده می کنید.

شستشوی نمای ساختمان با روش طی و ابر:

تمیز کردن نمایی ساختمان با این روش مخصوص نماهایی ساختمانهایی میباشد که دربرگیرنده سطوح درخشان و صیقلی هستند.
ما نند نمای فریم و یا شیشه ای ونمای کامپوزیت ساختمانو…….

در این لینک هم می توانید توضیحات کلی در رابطه با شستشوی با فشار نما را مطالعه نمایید.